21. jaanuar -- kuus tundi hind on 200€/MWh

Neljapäeval, 21. jaanuaril on elektri börsihind kuuel tunnil 200€/MWh: hommikul kell 8-11 ning õhtul 17-20. See on rekordiliselt kõrge tase. Peame harjuma olukordadega, kus elekter ei maksa mitte midagi (näiteks jõuluööl) ning samas taluma ka selliseid hinnatippe.
Read more

Jõuluööl langeb elektri hind üle saja korra

24. detsembril kell 16-17 on elektri börsihind Eestis 34,06 eurot/MWh, järgneva kaheteistkümne tunni jooksul langeb hind üle 100 korra olles 0,32 eurot/MWh 25. detsembril kella 04-05 vahel. Kel võimalik, saab seda ära kasutada. Loe veel...
Read more

Sutter: tarbige elektrit öösiti

Tarbijad peaksid jälgima elektri tunnipõhist hinda, sest börsi kõikumist ära kasutades võib teenida kuni kümnekordse hinnavõidu, rääkis Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter.
Read more

Milline näeb välja optimeeritud tarbija?

Graafikul on reaalse SG seadmega varustatud eesti kodu elektritarbimine ning börsihind 2015. aasta märtsikuu teises pooles. Kodu köetakse maasoojuspumbaga, millega valmistatakse ka sooja vett. Hästi optimeeritud tarbimise puhul on tarbimise (sinine) ja börsihinna (punane) jooned vastandfaasis -- kõrge hinna korral madal tarbimine, madala hinna korral maksimaalne vajalik tarbimine.


Read more